101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tragedia przy Daszyńskiego. Zabójczyni dzieci trafiła na obserwację psychiatryczną

Data publikacji: 20.04.2017 09:10
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

31.01.2017 Kielce. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii, do jakiej doszło dziś w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Daszyńskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Matka dwójki dzieci z ulicy Daszyńskiego w Kielcach przebywa pod obserwacją sądowo-psychiatryczną. Kobieta w lutym przyznała się do ich zabójstwa i została tymczasowo aresztowana. Grozi jej dożywocie.

Do tragedii doszło 31 stycznia. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że 5-letni chłopiec, otrzymał jedną ranę kłutą w obrębie szyi, 15-letnia córka natomiast aż 10 ran kłutych. Według ustaleń śledczych matka po zabójstwie swoich dzieci próbowała sama odebrać sobie życie.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, biegli psychiatrzy wnioskowali o objęcie kobiety obserwacją sądowo-psychiatryczną. Jest ona niezbędna do stwierdzenia, czy w chwili dokonania czynu kobieta była poczytalna. Obserwacja zakończy się po czterech tygodniach. Niezależnie od tego prokurator wniósł do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztowania o kolejne 3 miesiące.

O tragedii poinformował policję ojciec rodziny, który po powrocie z pracy odnalazł w zamkniętym mieszkaniu zakrwawione ciała dwójki swoich dzieci i ciężko ranną żonę.

Niezależnie od tego postępowania, toczy się osobne śledztwo związane z ewentualnym znęcaniem się nad oskarżoną.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions