101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Most, który łączy UJK z innymi polskimi uczelniami

Data publikacji: 20.04.2017 11:02
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marcin Różyc
Komentarze

12.10.2015 Kielce. Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego mogą przez semestr, lub dwa zdobywać wiedzę na innej polskiej uczelni. Jest to możliwe dzięki programowi wymiany studentów „Most”. UJK rozpoczęło nabór do tego projektu.

Marzena Marczewska, wydziałowy koordynator programu MOST na UJK mówi że całe przedsięwzięcie podobne jest do programu Erasmus, w ramach którego studenci mogą wyjeżdżać na studia zagraniczne. Kielecki Uniwersytet ma podpisane umowy z niemal trzydziestoma polskimi uczelniami. Student ustala miejsce do którego chce wyjechać oraz wybiera przedmioty do zaliczenia.

Marzena Marczewska dodaje, że żacy mogą dzięki temu zobaczyć jak wyglądają studia w większych miastach, takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Doktoranci natomiast mają okazję poznania konkretnych wykładowców, będących autorytetami w danych dziedzinach. Wyjeżdżający nie otrzymują dodatkowego stypendium, natomiast mają zachowane świadczenia pobierane wcześniej. Osoby wyjeżdżające do innego miasta mogą starać się o miejsce w akademiku, mają również dostęp do zbiorów naukowych danej uczelni.

UJK przystąpiło do inicjatywy trzy lata temu. Jak informuje Anita Żelichowska, koordynator projektu na UJK, dotychczas przedsięwzięcie nie cieszyło się zainteresowaniem. W ubiegłym roku wzięło w nim udział jedynie dziesięć osób.

Wśród żaków uniwersytetu dużo większym powodzeniem cieszy się program Erasmus+, gdzie w tym semestrze zgłosiło się stu pięćdziesięciu chętnych, czyli maksymalna liczba, jaką jest w stanie wysłać na studia zagraniczne kielecka uczelnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions