101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Trudne zadanie przed gimnazjalistami

Data publikacji: 20.04.2017 11:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.04.2017 Kielce. Egzamin gimnazjalny w gimnazjum nr 23 przy ulicy Radiowej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie muszą zmierzyć się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. W Gimnazjum nr 7 w Kielcach, do egzaminu przystąpiło 187 uczniów. Jak mówi Dorota Białek-Sołtys, dyrektor szkoły, dzisiejszy sprawdzian zdaniem uczniów jest najtrudniejszym w całej sesji egzaminów gimnazjalnych.

- Wydaje mi się, że uczniowie są dobrze przygotowani, brali udział w zajęciach dodatkowych, tak zwanych korepetycjach miejskich z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Choć przedmioty, które dziś zdają trzecioklasiści, zwłaszcza matematyka najczęściej sprawiają problem – twierdzi Dorota Białek-Sołtys.

O godzinie 9 trzecioklasiści rozpoczęli test z przedmiotów przyrodniczych. Rozwiązują zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Natomiast o godzinie 11 rozpoczęła się część matematyczna.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 jeszcze przed wejściem do sal egzaminacyjnych potwierdzali słowa swojej dyrektor. Dla nich to najtrudniejsze przedmioty. Choć jak mówią po wczorajszym dniu łatwiej będzie im opanować stres. - Nie jesteśmy rzuceni na głęboką wodę, wczoraj zobaczyliśmy jak wygląda egzamin gimnazjalny, więc ten stres jest mniejszy. Ale na pewno dzisiejsze przedmioty są trudniejsze. Biologia, chemia, czy fizyka to bardzo dużo materiału do opanowania. Matematyka też nie jest łatwa – twierdzili gimnazjaliści.

W całym województwie do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło dziś ponad 11 tysięcy uczniów. Swoje wyniki poznają 16 czerwca.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions