101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„Mieszkanie Plus" także w Skarżysku?

Data publikacji: 20.04.2017 12:28
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Radio Kielce

Skarżysko- Kamienna chce budować bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus". W związku z tym, samorząd przygotował ankietę dla mieszkańców, w której pyta o oczekiwane parametry planowanych lokali i sposoby finansowania ich budowy - poinformowała rzecznik prasowy magistratu Izabella Szwagierek.

Mieszkania mogą być dostępne w dwóch opcjach spłaty: z możliwością ich ostatecznego wykupu na własność, albo na długoterminowy wynajem. W pierwszym przypadku, czynsz wynosiłby od 12 -24 zł/m2, a w drugim 10-20 zł/m2 plus opłaty za media.

Mieszkania mają być budowane na gruntach będących własnością gminy. Samorząd nie wskazał jednak konkretnego terenu pod budowę. Zgodnie z założeniami Programu lokale będą wykończone „pod klucz” – nieruchomość będzie więc gotowa do zamieszkania. Możliwy będzie także wybór opcji docelowego przeniesienia własności, po 25 latach najmu. W takiej sytuacji, czynsz będzie wyższy o 20 %.- wyjaśnia rzecznik magistratu.

Wypełnione ankiety można składać do 5 maja, drogą mailową, lub osobiście w Referacie Spraw Lokalowych I Administrowania Zasobem Komunalnym Urzędu Miasta w Skarżysku. Ankieta ma charakter anonimowy.

Budowa pierwszych mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus" rozpoczęła się już w Opolu, Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions