101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Chęcinach powstanie park dla każdego [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 20.04.2017 12:39
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot.

Wiadomo już jak będzie wyglądał Park Miejski w Chęcinach. Ma powstać na 2-hektarowej działce, w sąsiedztwie hali sportowej. Wybrana przez władze gminy koncepcja zakłada dostosowanie przestrzeni do potrzeb wszystkich grup wiekowych. Będzie tam plac zabaw dla najmłodszych, skatepark, oczko wodne z kaskadami, drewnianą kładką i pomostem, ścieżki spacerowe oraz dużo zieleni. Powstanie m.in. zacieniona altana oraz nieduży ogród włoski, który także będzie miejscem spacerów – opisuje burmistrz Robert Jaworski.

Cała przestrzeń będzie podzielona na 3 strefy: wypoczynkową, sportową i plac zabaw. Osoby starsze będą tam miały przyjazną przestrzeń do odpoczynku, a dzieci będą mogły bawić się przy wykorzystaniu elementów, z których część ma nawiązywać do chęcińskiego zamku. Z kolei młodzież i dorośli będą mogli aktywnie spędzać czas na zewnętrznej siłowni i w skateparku. W Chęcinach nie było dotąd takiego miejsca odpoczynku i rekreacji.

Nieużytki, które przeznaczono pod inwestycję łączą Stare Miasto z nowym osiedlem Północ, co ma być dodatkowym atutem. W pobliżu jest ośrodek zdrowia, szkoła, a wkrótce powstanie także przedszkole i żłobek. Zaniedbane tereny zostały wykupione przez miasto. Wcześniej należały w części do osób prywatnych. Na terenie, na którym ma powstać park miejski znajduje się też kilka starych budynków, po działającej tam niegdyś ubojni – dodaje Robert Jaworski.

Obecnie zaniedbany teren szpeci okolicę. Jednak zniszczone obiekty zostaną wyburzone, a teren wyczyszczony i przygotowany do inwestycji. Pozostawiona zostanie jedynie kapliczka, zbudowana przez mieszkańców z inicjatywy franciszkanina, o. Mateusza.

Do końca roku ma powstać pełna dokumentacja inwestycji i pozwolenie na budowę parku. Prace miałyby zostać sfinansowane częściowo z pieniędzy unijnych, w ramach kolejnego etapu rewitalizacji Chęcin. Poza stworzeniem parku obejmie ona także modernizację budynku po Spółdzielni Kółek Rolniczych – mówi Robert Jaworski. W obiekcie znajdzie się biblioteka oraz pomieszczenia dla seniorów, działających w klubach seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Cały projekt związany z drugim etapem rewitalizacji Chęcin będzie kosztował ok. 6 milionów złotych. Z tego 3 miliony kosztowałoby stworzenie parku miejskiego. Jeśli uda się zdobyć dotację, to inwestycja rozpocznie się i zakończy w 2018 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions