101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Miliony złotych na sprzęt dla świętokrzyskich szpitali

Data publikacji: 20.04.2017 17:25
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nowa Izba Przyjęć Szpitala Powiatowego w Busku Zdroju - sprzęt medyczny
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

3 mln 600 tys zł na zakup nowego wyposażenia w świętokrzyskich szpitalach przekazał dziś zarząd województwa świętokrzyskiego. 1 mln 700 tys zł trafi do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Lecznica kupi respiratory, aparaty RTG, a także stół operacyjny i lampy do zabiegów z zakresu chirurgii klatki piersiowej. Dotacja umożliwi też dostosowanie pomieszczeń po oddziale anestezjologii i intensywnej terapii do potrzeb Działu Endoskopii. Część pieniędzy posłuży też za wkład własny do zakupu aparatury do leczenia raka płuca.

Z kolei Świętokrzyskie Centrum Onkologii dostanie 1,9 mln zł na zakup m.in. aparatu RTG i tzw. agregatu do wody lodowej – informuje rzecznik lecznicy Izabela Opalińska. Jest to urządzenie, które pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pracowniach diagnostycznych tomografu, rezonansu magnetycznego, mammografu i na bloku operacyjnym. Jeśli urządzenie nie działa sprawnie i nie utrzymuje właściwej temperatury, skutkuje to awariami aparatury medycznej. Wymieniona zostanie też myjnia i dezynfekator do stacji łóżek. Pacjenci ŚCO w trakcie chemioterapii i radioterapii mają obniżoną odporność i są szczególnie podatni na infekcje, dlatego w lecznicy niezbędne są nowe urządzenia, które pomagają utrzymać wysoki reżim sanitarny.

Dyrektorzy obu szpitali zwrócili się z prośbą do zarządu województwa o dofinansowanie planowanych w tym roku inwestycji. Zakup nowych sprzętów w lecznicach jest niezbędny, ponieważ wykorzystywane do tej pory są już bardzo zużyte, a kolejne naprawy są drogie i nieopłacalne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions