101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mniej propozycji do budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 20.04.2017 18:12
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Tylko 48 propozycji do budżetu obywatelskiego wpłynęło do kieleckiego ratusza. Dostępna jest już pełna lista projektów. Kielczanie zgłosili 30 projektów małych - do 150 tysięcy złotych i 18 dużych powyżej tej kwoty.

Najwięcej bo 12 propozycji dotyczyło budowy placów zabaw przy przedszkolach, żłobkach i na osiedlach. 8 natomiast budowy boisk sportowych i 6 placów rekreacyjno – wypoczynkowych.

Są też ciekawe, pojedyncze pomysły. To m.in. „trasa dla rolkarzy” wzdłuż Silnicy na odcinku od Alei IX Wieków Kielc do zalewu, „inteligentne ławki solarne” z możliwością podpięcia portu USB, czy „zamknij oczy: zobacz Kielce – yo mapy w 6.punktach miasta dostępne nie tylko dla widzących oraz budowa monitoringu na ulicach Fabrycznej, Hutniczej, Pańskiej i Giserskiej.

Tadeusz Sayor zastępca prezydenta Kielc powiedział, że wpływ na znacznie mniejszą liczbę wniosków mogło mieć kilka przyczyn. M.in to, że inwestycje będą mogły być realizowane tylko na gruntach miejskich. Poza tym część mieszkańców zrealizowała swoje pomysły w latach poprzednich.

Do 25 sierpnia zgłoszone projekty będą weryfikowane przez urzędników. Lista zadań dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana 1 września. Głosowanie zostanie przeprowadzone od 2 do 18 września. Jego wyniki poznamy 2 października. W sumie na budżet obywatelski przeznaczone zostanie 5 milionów złotych. Na małe projekty 1,5 miliona, natomiast na duże 3,5 miliona złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions