101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Decyzje poprzedniego zarządu SSE po lupą prokuratury

Data publikacji: 20.04.2017 18:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Prokuratura Okręgowa
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach wszczęła śledztwo w sprawie przestępstw, do jakich miało dochodzić w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” za poprzedniego zarządu spółki. Jak wynika z pisma, do którego dotarło Radio Kielce, postępowanie dotyczy niedopełnienia obowiązków przez zarząd i wyrządzenia szkody majątkowej w wysokości ponad 290 tysięcy złotych poprzez podpisanie niekorzystnej umowy.

Drugi wątek badany przez prokuraturę, dotyczy działania na szkodę interesu publicznego. Zarząd spółki w czerwcu 2014 roku miał wydać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej przez firmę NEMEX. Według śledczych miało ono zostać wydane bez wymaganych dokumentów.

Przypomnijmy, firma NEMEX miała powstać na terenie gminy Połaniec i była jedną z przedwyborczych obietnic marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Przedsiębiorstwo miało zajmować się produkcją ekologicznych komponentów budowlanych i zatrudniać tysiąc osób. Radio Kielce dowiedziało się także, że Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi osobne postępowanie na terenie SSE Starachowice w sprawie wydania zezwolenia na prowadzenia działalności przez poprzedni zarząd dla firmy NEMEX.

Ostatni z wątków, którym zajmuje się starachowicka prokuratura dotyczy złożenia fałszywych zeznań w październiku 2015 roku, przez ówczesnego prokurenta SSE w Starachowicach. Śledczy uważają, że podanie nieprawdziwych informacji było podstawą do umorzenia prowadzonego wówczas postępowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions