101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Staszów zachęca do wspierania swoich - zostaw 1%

Data publikacji: 21.04.2017 11:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostatni dzień składania zeznań podatkowych. I US przy ulicy Wróbla w Kielcach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

„Zostaw 1% w Staszowie”, pod takim hasłem w Staszowie prowadzona jest akcja, zachęcająca do przekazywania 1% podatku PIT na rzecz organizacji pożytku publicznego, działających w gminie Staszów.

Kampania to pomysł burmistrza Leszka Kopcia, który przypomina, że przekazanie procenta podatku nic nie kosztuje, a można w ten sposób wesprzeć wiele cennych inicjatyw lokalnych. Staszowskie organizacje działają m.in. na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, rozwijają talenty artystyczne i sportowe. Na bieżącą działalność potrzebują jednak pieniędzy, a miasto nie zawsze jest w stanie wesprzeć te inicjatywy ze względu na ograniczony budżet. Poza tym, z roku na rok jest ich coraz więcej. Obecnie w Staszowie działa około 80 stowarzyszeń i fundacji.

Magistrat wydrukował specjalną ulotkę, w której można znaleźć podstawowe informacje o sposobie przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na stronie internetowej miasta dostępna jest lista podmiotów, którym taką pomoc można ofiarować.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution