101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Śmieciowy portal dla kielczan. Za odpady zapłacimy przez internet

Data publikacji: 21.04.2017 11:56
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Worki ze śmieciami
Fot. Wojciech Habdas - Radio Kielce / Worki ze śmieciami

Kielecki Urząd Miasta przygotował portal internetowy dla mieszkańców, dzięki któremu każdy będzie mógł kontrolować działania związane z odbiorem odpadów. Kielczanie dostają od urzędników listy, zawierające login i hasło do witryny. Do rozesłania pozostało ich jeszcze około tysiąca- informuje Adam Rogaliński, zastępca dyrektora wydziału usług komunalnych i zarządzania środowiskiem.

Dodał, że takiej korespondencji nie otrzymają osoby zamieszkujące lokale spółdzielcze, czy należące do wspólnot mieszkaniowych. W takich przypadkach to zarządcy otrzymają dane do portalu, ponieważ to oni rozliczają się z miastem w kwestii gospodarki odpadami. Jeśli mieszkańcy będą chcieli uzyskać szczegółowe informacje będą musieli się zgłosić do zarządcy nieruchomości.

Na portalu będzie można znaleźć m.in. historię swoich opłat i odbiorów śmieci w nieruchomości. W przypadku gdyby odbiór nie nastąpił będzie można złożyć reklamację.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych, którzy zadeklarowali chęć posiadania kontenera będą mogli zgłosić datę jego odbioru. Będzie także możliwość złożenia deklaracji drogą elektroniczną.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions