101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Remont zniszczonego skateparku rozpoczęty

Data publikacji: 21.04.2017 14:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.3.2016 Kielce. Rozjeżdżony trawnik przy Skateparku na Kadzielni.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rozpoczął się remont skateparku w pobliżu Kadzielni. W pierwszej kolejności, odnowiona będzie największa przeszkoda, czyli dwustronna rampa. Tym razem wykonana zostanie w całości z betonu, dzięki temu ma być trwalsza. W budżecie miasta zarezerwowano na remont 200 tys. złotych.

Ryszard Muciek- dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miasta zapowiada, że prace zakończa się jeszcze przed długim weekendem majowym, ale korzystanie z instalacji nie będzie możliwe przez kolejnych kilka tygodni, do czasu aż beton zwiąże.

W przyszłości wyremontowane mają zostać także inne przeszkody. W przyszłym roku, skatepark zyska także oświetlenie. Inwestycja zostanie zrealizowana, przy okazji budowy ścieżki edukacyjnej na Kadzielni, która ma połączyć ścianę wschodnią, gdzie mieści się podziemna trasa turystyczna, z zachodnią częścią rezerwatu, w okolicach Pakosza - wyjaśnia radna Katarzyna Zapała.

W pobliżu byłego kamieniołomu ma się także pojawić miejsce dla sympatyków jazdy na rowerach BMX. Powstał pomysł, aby utworzyć klub sportów miejskich. Będzie on zrzeszał fanów jazdy na deskorolkach, rowerach BMX i hulajnogach. Powołanie takiej formalnej jednostki umożliwi zdobywanie zewnętrznych dotacji na finansowanie remontów skateparku, czy organizowanie imprez sportowych.

Tymczasem 10 czerwca, na Kadzielni, odbędzie się III edycja Kadzielnia Sport Festiwal, czyli spotkania miłośników sportów ekstremalnych. W tym roku, oprócz strefy górskiej, sportów miejskich, oraz chillout, pojawią się także strefa dla dzieci, a także strefa freestyle, gdzie na specjalnej rampie sprowadzonej z Czech będą odbywać się zawody w jeździe na deskorolce i BMX.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions