101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

List do przyjaciela z USA łatwy dla uczniów

Data publikacji: 21.04.2017 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.04.2017 Kielce. Egzamin gimnazjalny w Gimnazjum nr 23. Gimnazjaliści wychodzą z egzaminu.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zakończyła się trzydniowa sesja egzaminów gimnazjalnych. Dziś ponad 11 tysięcy trzecioklasistów z naszego regionu zdawało egzamin z języka obcego. W przypadku angielskiego musieli między innymi napisać list do przyjaciela w Stanach Zjednoczonych.

Jak twierdzą uczniowie z Gimnazjum nr 23 w Kielcach, egzamin zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym był łatwy. Większość z młodych ludzi zaczyna już szukać dla siebie kolejnej szkoły. Jak mówią nie znają jeszcze ostatecznych wyników, ale w przybliżeniu oszacowali ile punktów zdobyli podczas egzaminu. - To oczywiście szacunkowa ocena, ale myślimy, że niewiele będzie się różnić od ostatecznej. W tym roku egzamin nie był dla nas zbyt trudny, więc nasz wynik powinien wahać się od 70 do 90 procent – mówili trzecioklasiści z Gimnazjum nr 23.

W ubiegłym roku, absolwentom gimnazjów najtrudniej było się dostać do Liceum Ogólnokształcącego nr VI imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Średni próg wynosił aż 152 punkty. Najwyższy był w klasie matematycznej z dodatkowymi zajęciami z programowania, wynosił 164 punkty, najłatwiej mieli humaniści, którzy by dostać się do klasy o tym profilu w „Słowaku” musieli uzyskać 142 punkty. Bardzo wysokie progi punktowe były również w II LO w Kielcach.

Najtrudniej było się dostać do klasy biologiczno-chemicznej, kandydaci musieli mieć przynajmniej 162 punkty. W „Śniadku” najłatwiej dostać się było do klasy geograficzno-matematycznej z wiedzą o społeczeństwie. Próg był na poziomie 132 punktów.
W Kielcach najłatwiej było dostać się do liceum imienia Józefa Piłsudskiego oraz liceum imienia Józefa Wybickiego, gdzie po pierwszym etapie rekrutacji część klas nie miała kompletu uczniów.

Jak mówi Edyta Lato, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, o każdy punkt na świadectwie warto walczyć. Nawet jeśli egzamin gimnazjalny nie poszedł uczniom idealnie, zawsze mogą postarać się o dodatkowe punkty z innych źródeł. - Co roku progi punktowe są podobne w każdej szkole oraz w każdej klasie. Ale to dobrze, że uczniowie szacują swój wynik, bo to może być dla nich motywacja by walczyć o dodatkowe punkty na przykład ocenami lub osiągnięciami – twierdzi Edyta Lato.

Nabór do kieleckich liceów zaczyna się w połowie maja, natomiast wyniki egzaminu gimnazjalnego trzecioklasiści poznają 16 czerwca.


Czysty arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions