101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Walczyli o Szachy Królowej Jadwigi

Data publikacji: 23.04.2017 20:49
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

140 osób z Polski i Ukrainy wzięło udział w turnieju o Szachy Królowej Jadwigi. Rozgrywki odbyły się w Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Wśród zawodników było wielu utytułowanych szachistów z normami mistrzów międzynarodowych i krajowych. Jak powiedział jeden z organizatorów turnieju Ryszard Czajkowski - impreza z roku na rok rozrasta się, ma już swoją markę w środowisku.


Dariusz Chrabąszcz z Czarnej koło Dębicy gra w szachy od 13 lat. Jak nam powiedział - bardzo ceni tę grę, ponieważ rozwija umysł, zmusza do myślenia, poza tym, jest okazją do kontaktu z drugim człowiekiem i konfrontacji.

Kacper Majewski z Sandomierza, który uczestniczył w rozgrywkach dziecięcych powiedział, że bardzo lubi grę w szachy. Raz w tygodniu chodzi na kółko szachowe, poza tym czasami gra w rodzinnym gronie.

Pierwsze miejsce w kategorii seniorów zdobył arcymistrz Marcin Dziuba z Dąbrowy Górniczej, drugie - Szymon Gumularz z Wrocławia, a trzecie Konrad Bus z Wieliczki. O nagrody walczyli także juniorzy w 3 kategoriach wiekowych. Najmłodszą uczestniczką turnieju była 4- letnia Wiktoria ze Stalowej Woli.

Sandomierski turniej nawiązuje do XII wiecznych szachów odkrytych na Wzgórzu św. Jakuba podczas prac archeologicznych w 1962 roku. Ten ceny zabytek można oglądać w zbiorach Muzeum Okręgowego.

Głównym organizatorem turnieju szachowego jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution