101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pielęgniarki chcą rozmów o zmianach w wynagrodzeniu

Data publikacji: 24.04.2017 14:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Radio Kielce

Przedstawiciele świętokrzyskich pielęgniarek i położnych chcą spotkać się z dyrektorami wszystkich świętokrzyskich szpitali. Taką decyzję podjęły dziś podczas zarządu okręgowego Związku Pielęgniarek i Położnych. Jak informuje przewodnicząca Agata Semik, chcą rozmawiać na temat włączenia do wynagrodzenia zasadniczego dodatku wynikającego z rozporządzenia ministra zdrowia, w wysokości 460 zł netto. 

"Nie chcemy zaczynać od spektakularnych akcji protestacyjnych. Chcemy sprawę załatwić polubownie. Dlatego chcemy spotkać się z dyrektorami szpitali i starostami by porozmawiać na temat realizacji tego postulatu.

Związek zamierza także zwrócić się do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o przygotowanie raportu dotyczącego rzeczywistej obsady pielęgniarskiej w szpitalach.

"NFZ kontrolował obsadę pielęgniarską w czasie akcji protestacyjnej w szpitalu w Staszowie. Wówczas negatywnie wypowiadał się o dwuosobowej obsadzie pielęgniarskiej na oddziale, na którym prowadzona była akcja.

Dlatego chcemy prosić fundusz o skontrolowanie wszystkich placówek w naszym województwie, ponieważ dwie pielęgniarki na oddziale w niektórych szpitalach, to jest naprawdę komfort. W wielu szpitalach, na wielu oddziałach koleżanki pracują pojedynczo" - dodała Agata Semik.

Przedstawiciele świętokrzyskiego zarządu okręgowego pielęgniarek i położnych z dyrektorami szpitali zamierzają się spotkać w ciągu najbliższych dwóch tygodniach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution