101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Udogodnienie dla turystów podróżujących koleją i PKS-em

Data publikacji: 25.04.2017 17:59
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Anna Głąb
Komentarze

10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Prezentacja nowego pociągu Acatus Plus.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od najbliższej soboty pasażerowie podróżujący po regionie świętokrzyskim będą mogli skorzystać ze skoordynowanych połączeń kolejowych i PKS-owych. To efekt podpisanej przez kolejową spółkę POLREGIO i ostrowiecki PKS umowy o współpracy.

W ramach porozumienia, pasażerowie będą mogli skorzystać ze zintegrowanych połączeń ze stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim do Krzemionek Opatowskich, Bałtowa i Ujazdu. Dla grup turystów istnieje także możliwość zorganizowania przejazdu do Klimontowa czy Sulisławic. Ci, którzy będą chcieli kontynuować zwiedzanie na rowerach, mogą liczyć na dojazd do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe.

Na trasie łączącej kilka środków transportu będzie obowiązywał jeden bilet, a jego zakup będzie możliwy przez Internet, przez platformę e-podróżnik.

Dodatkowo PKS oferuje 10-procentową zniżkę na połączenia realizowane na swoich trasach.

oferta daje nowe możliwości pasażerom, którzy chcą aktywnie spędzać czas wolny.
Umowę podpisano w Centrum Konferencyjnym Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki koło Ostrowca. W spotkaniu uczestniczyli posłowie Krzysztof Lipiec i Andrzej Kryj oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Pierwszy pociąg w nowej ofercie turystycznej wyruszy z Kielc do Sandomierza w najbliższą sobotę.

Autobusy PKS w Ostrowcu Św. będą kursowały na tych trasach już w weekend majowy, od 29 kwietnia do 3 maja. Natomiast w czasie wakacji, kursy odbywać się będą w soboty, niedziele i święta Połączenia autobusowe uruchamiane w ramach wzajemnej współpracy ostrowieckiego PKS z POLREGIO są skomunikowane z połączeniami kolejowymi. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution