101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmiany w kodeksie problemem dla świętokrzyskich sekretarzy?

Data publikacji: 26.04.2017 17:00
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.04.2016 Kielce. Sąd. Temida. Rozprawa.

18.04.2016 Kielce. Sąd. Temida. Rozprawa.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sekretarze świętokrzyskich miast, gmin i powiatów dyskutowali w Kielcach na temat codziennej pracy tej grupy urzędników. Jednym z tematów były m.in. zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego, z którym sekretarze muszą być na bieżąco, organizując m.in. pracę urzędów.

Beata Duda sekretarz Starachowic zaznaczyła, że sekretarze muszą dbać przede wszystkim o to, by urzędy funkcjonowały zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dlatego o wszystkich wprowadzanych zmianach muszą wiedzieć pierwsi, bo tego oczekują pracownicy urzędów. Takie spotkania to umożliwiają.

Wojciech Ślefarski sekretarz gminy Stąporków i prezes Forum Sekretarzy Województwa Świętokrzyskiego podkreślił, że spotkania tej grupy urzędników organizowane są również po to, aby głos samorządów był słyszalny i brany pod uwagę w kręgach rządowych. Odczucie samorządowców jest jednak takie, że z roku na rok prawo jest coraz mniej przystępne. Ponadto niektóre przepisy są zmieniane kilka razy w roku i w niektórych sytuacjach się wykluczają.

29 i 30 maja w Krakowie odbędzie się II Krajowy Kongres Sekretarzy, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Forami Sekretarzy z całej Polski. Jego celem jest integracja środowiska i wymiana doświadczeń wynikających z różnych modeli i stosowanych praktyk zarządzania w samorządach terytorialnych. W zamyśle organizatorów doroczny Kongres ma być także miejscem debaty z przedstawicielami władz centralnych, którzy mają bezpośredni wpływ na przepisy prawa oddziałujące na funkcjonowanie samorządu lokalnego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution