101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ojciec Mateusz jak żywy. Tylko fryzurę Możejki trzeba było poprawić

Data publikacji: 26.04.2017 17:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
26.04.2017 Sandomierz. Wystawa pt. Świat Ojca Mateusza

26.04.2017 Sandomierz. Wystawa pt. „Świat Ojca Mateusza”
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu otwarta została wystawa pt. „Świat Ojca Mateusza”. W wydarzeniu wzięli udział aktorzy i filmowcy związani z serialem. Ekspozycja przenosi widza w świat filmu. Powstała w jednej z kamienic na starym rynku na powierzchni 250 metrów kwadratowych. Są tam oryginalne scenografie z planu „Ojca Mateusza”, przede wszystkim te miejsca, których w rzeczywistości nie ma w Sandomierzu, ale które w filmie stanowią tło akcji - kościół, plebania, altana, cela i komisariat policji oraz pałac biskupa.

Właściciel wystawy Artur Wnuk stworzył ją dlatego, że turyści dopytywali o miejsca związane z serialem, koniecznie chcieli je zobaczyć. Scenografie filmowe, to jedna atrakcja, a kolejna - woskowe figury głównych bohaterów, wykonane w skali jeden do jednego, z naturalnymi włosami i implantami gałek ocznych. Na razie są cztery postacie: Natalii, księdza Mateusza, Nocula i Możejki, ale mają być kolejne.

Piotr Polk na widok swojego sobowtóra zastanawiał się, czy w rzeczywistości tak wygląda, po czym wziął się za poprawianie jego urody. Przyciął mu nieco włosów nad uszami, stwierdzając, że tak będzie lepiej, bo zgodnie z jego wizerunkiem na planie.

Kinga Preiss powiedziała, że prezentowana na wystawie plebania faktycznie oddaje klimat, w którym kręcone są ujęcia. Zadbano o autentyczne meble i cały zestaw kuchenny. - Można tu poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracujemy nad serialem - dodała aktorka.

Artur Żmijewski stwierdził, że jest pozytywnie zaskoczony wystawą, ponieważ czuje się jej wiarygodność. Jak dodał - dotyczy to wszystkich elementów ekspozycji.

- Można powiedzieć, że duch naszego serialu jest w tym miejscu - stwierdził aktor.

Wystawa „Świat Ojca Mateusza” od jutra dostępna będzie dla turystów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution