101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kanalizacja dotarła, ale drogi jak szwajcarski ser

Data publikacji: 28.04.2017 11:46
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Ulica Łazy
Fot. www.google.pl/maps /

Mieszkańcy zachodniej części Kielc domagają się remontu ulic Łazy, Lubicznej i Piasecznego Dołu. Dwa lata temu wykonano tam kanalizacje. Natomiast stan dróg jest fatalny. Interpelację w tej sprawie złożyła radna Regina Zapała. Jak powiedziała, wcześniej mówiono mieszkańcom, że remonty nie będą wykonywane, ponieważ planowana jest budowa kanalizacji, podczas której ulice zostałyby rozkopane. Teraz kanalizacja już jest, a nowych dróg nadal nie ma.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach poinformował, że w tegorocznym budżecie nie zapisano inwestycji drogowych w tej części miasta. Będą natomiast prowadzone remonty cząstkowe, aby zapewnić przejezdność.

Jarosław Skrzydło dodał, że jednym z rozwiązań na przyspieszenie inwestycji jest utworzenie inicjatywy lokalnej, jeżeli taka będzie wola mieszkańców. Wówczas zgodnie z uchwałą Rady Miasta ponoszą oni 20% kosztów. Z reguły jednak, władze miasta idą mieszkańcom na rękę i po negocjacjach często bywa tak, że po ich stronie jest tylko przygotowanie projektu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution