101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kanalizacja dotarła, ale drogi jak szwajcarski ser

Data publikacji: 28.04.2017 11:46
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Ulica Łazy
Fot. www.google.pl/maps /

Mieszkańcy zachodniej części Kielc domagają się remontu ulic Łazy, Lubicznej i Piasecznego Dołu. Dwa lata temu wykonano tam kanalizacje. Natomiast stan dróg jest fatalny. Interpelację w tej sprawie złożyła radna Regina Zapała. Jak powiedziała, wcześniej mówiono mieszkańcom, że remonty nie będą wykonywane, ponieważ planowana jest budowa kanalizacji, podczas której ulice zostałyby rozkopane. Teraz kanalizacja już jest, a nowych dróg nadal nie ma.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach poinformował, że w tegorocznym budżecie nie zapisano inwestycji drogowych w tej części miasta. Będą natomiast prowadzone remonty cząstkowe, aby zapewnić przejezdność.

Jarosław Skrzydło dodał, że jednym z rozwiązań na przyspieszenie inwestycji jest utworzenie inicjatywy lokalnej, jeżeli taka będzie wola mieszkańców. Wówczas zgodnie z uchwałą Rady Miasta ponoszą oni 20% kosztów. Z reguły jednak, władze miasta idą mieszkańcom na rękę i po negocjacjach często bywa tak, że po ich stronie jest tylko przygotowanie projektu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions