101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Jan Kolski dla RK: Za filmy o "Wyklętych" biorą się też niezdolni twórcy

Data publikacji: 29.04.2017 18:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jan Jakub Kolski
Fot. Marek Płaza /

W Sandomierzu trwa Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych. Jego głównymi bohaterami są: reżyserka Dorota Kędzierzawska oraz aktorzy: Daniel Olbryski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn.

Jednym z licznych gości filmowego święta jest reżyser Jan Jakub Kolski, który spotkał się z festiwalową publicznością. Aktor powiedział Radiu Kielce, że od 5 lat pracuje na swoim nowym filmem dotyczącym jednego z Żołnierzy Wyklętych. Chodzi o jego wuja, zamordowanego w 1946 roku. Film będzie opowiadał nie tyle o nim, co o jego rodzicach, którzy mieli problemy z pochowaniem syna i tułali się z trumną przez całą Polskę, uciekając przed oprawcami.

Film powinien wejść na ekrany wczesną wiosną przyszłego roku. Jan Jakub Kolski wyraził swoje ubolewanie z tego powodu, że temat Żołnierzy Wyklętych stał się ostatnio na tyle modny, że biorą się za niego także i niezdolni twórcy, co powoduje deprecjonowanie tematu.

Jan Jakub Kolski stwierdził, że zawsze zależy mu na tym, aby w swoich filmach pokazać to, co go najbardziej nurtuje i co zauważa w otaczającej go rzeczywistości i na świecie.

Festiwal Filmów Niezwykłych potrwa do 3 maja. Oprócz projekcji, odbywają się także spotkania z aktorami i reżyserami. Oprócz tego można wziąć udział w warsztatach filmowych czy akademii dla najmłodszych. Jednym z wydarzeń towarzyszących jest wystawa dotycząca twórczości Andrzeja Wajdy, która prezentowana jest w Rynku Starego Miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution