101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie ambasadorami pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Data publikacji: 30.04.2017 19:52
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Urząd Miejski w Jędrzejowie

Emilia Kowalska z Gimnazjum nr 2 z Jędrzejowa i Aneta Jagodzińska ze Szkoły Podstawowej z Miąsowej to laureatki IV Powiatowego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci”. Udział w nim wzięło ponad 80 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu jędrzejowskiego.

Emilia Kowalska powiedziała, że dla niej konkurs nie był trudny, ponieważ od dawna interesuje się tematem Żołnierzy Wyklętych. Jej zdaniem każdy Polak powinien znać historie swojego kraju i historię ludzi, dzięki którym żyje w wolnej Polsce.

Jak przypomniał Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, w pierwszym konkursie udział wzięło niespełna 30 uczniów, a dziś ich prawie 90.

- Mam nadziejże, że uczestnicy konkursu będą prawdziwymi ambasadorami Żołnierzy Wyklętych, ponieważ bardzo ważna jest pamięć o tych, którzy za wolną Polskę oddali swoje życie – dodał burmistrz.

Oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się przy okazji tegorocznych obchodów Dnia Dziecka.

 

LISTA LAUREATÓW IV POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

W kategorii szkół Gimnazjalnych II miejsce zajął  Paweł Marcinkowski z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie, a laureatami III miejsc zostali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie: Jan Nowosielski, Szymon Drej i Maria Klimczak.

W kategorii Szkół Podstawowych II miejsce zajął  Szymon Zieliński ze Szkoły Podstawowej z Kozłowa, a III miejsce zajęli Magdalena Raus Szkoła Podstawowa w Małogoszczu i Bartosz Kuśmierz ze Szkoły Podstawowej ze Skroniowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution