101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konrad Łęcki planuje kolejny film

Data publikacji: 01.05.2017 12:52
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Kielczanin Konrad Łęcki, reżyser filmowy planuje realizację kolejnego filmu historycznego. Po „Wyklętym” postanowił sfilmować książkę Cezarego Chlebowskiego „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” opisującą walki zgrupowania pułkownika Armii Krajowej Jana Piwnika „Ponurego”.

Konrad Łęcki powiedział, że ta decyzje dojrzewała w nim od dłuższego czasu, ponieważ książka Cezarego Chlebowskiego jest dla naszego regionu bardzo ważną pozycją. Tym bardziej, że młodemu pokoleniu nie jest ona zbyt dobrze znana. Dlatego warto byłoby ją przypomnieć filmowo.

- Przede wszystkim dlatego, że żyją jeszcze świadkowie tamtych czasów. Spośród żołnierzy „Ponurego” pozostało już ich jednak tylko szesnastu. Wprawdzie jest to już i tak późno, ale mimo wszystko warto przypomnieć ten czas młodemu pokoleniu - zaznaczył reżyser.

Konrad Łęcki dodał, że zastanawia się nad zdjęciami do filmu i jak mówi chciałby je nakręcić w naszym regionie, ale w całości raczej nie będzie to możliwe. Przede wszystkim z tego względu, że niektóre miejsca zbyt się zmieniły. Dlatego pod uwagę brane są m.in. Bieszczady.

Reżyser powiedział, że w głównych rolach na pewno zobaczymy znanych polskich aktorów, choć będą też artyści z regionu świętokrzyskiego. Zdjęcia do filmu „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” rozpoczną się w tym roku. 16 czerwca na Wykusie, w obozie żołnierzy „Ponurego” odbędzie się prezentacja obsady filmu. Premiera planowana jest pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution