101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Międzynarodowa matura stresująca dla uczniów

Data publikacji: 01.05.2017 16:38
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.05.2017 Kielce. Międzynarodowa matura w VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od egzaminu z biologii rozpoczęła się międzynarodowa matura. W Kielcach przystąpiło do niej trzydzieścioro czworo uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego. Przed rozpoczęciem testu młodzi ludzie nie ukrywali stresu.

Karolina Czarnecka i Katarzyna Kwas zdają egzamin na poziomie rozszerzonym. W przyszłości chcą studiować medycynę. Jak powiedziały - biologia jest dla nich jednym z najważniejszych przedmiotów przy aplikacji na studia, dlatego zdenerwowanie jest tym większe.

W kolejnych dniach uczniowie zmierzą się z egzaminami z języka angielskiego, matematyki i historii. Maturzyści przystępują do testów pisemnych z co najmniej sześciu przedmiotów. Każdy zobowiązany jest wybrać po trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym i standardowym. Pełna emocji jest również Renata Walencka, dyrektor VI LO. Jak powiedziała - uczniowie z roku na rok wypadają coraz lepiej, a wyniki kieleckich licealistów są powyżej średniej międzynarodowej. Dlatego szkole zależy na utrzymaniu wysokiego poziomu.

Egzaminy są stresujące, jednak korzyści z zaliczenia matury międzynarodowej są bardzo duże - tłumaczy dyrektor Renata Walęcka. Matura IB daje większe szanse na miejsce na jednym z najlepszych uniwersytetów za granicą. Co ważniejsze, sam program nauczania jest o wiele ciekawszy i bardziej elastyczny. W programie międzynarodowej matury jest bardzo dużo praktycznych zajęć. Dodatkowo uczniowie posługują się technicznym językiem angielskim.

Po egzaminach arkusze maturalne są wysyłane do Cardiff, gdzie mieści się centrum egzaminacyjne. W VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach klasa realizująca dwuletni program międzynarodowej matury powstała w 2008 roku. Nauka odbywa się w języku angielskim.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution