101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lekarze w dawnym budynku SHL

Data publikacji: 08.05.2017 06:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Przychodnia ArtMedik przy ulicy Zagnańskiej

Kielce. Przychodnia ArtMedik przy ulicy Zagnańskiej
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Centrum Medyczne Artmedik w Kielcach rozpoczyna działalność. Dziś każdy będzie mógł zwiedzić placówkę, spotkać się ze specjalistami oraz wykonać nieodpłatne badania, m.in. zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru.

Porad udzielać będą także położne i pielęgniarki środowiskowe. Natomiast w godzinach popołudniowych będzie można porozmawiać z dietetykiem. Na pierwszym piętrze będzie się mieścić POZ, a na kolejnych piętrach gabinety specjalistów.

- Poradnie są tak rozlokowane, by ułatwić do nich dotarcie pacjentowi - informuje Agnieszka Nawrot, menadżer Centrum Medycznego Artmedik.

Na co dzień w centrum przyjmować będą lekarze różnych specjalizacji, m.in. ortopedii, chirurgii, okulistyki, kardiologii, alergologii i fizjoterapii. Możliwe będzie również wykonanie badań obrazowych i laboratoryjnych. Ponieważ spółka Artmedik nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, za wizytę u specjalisty trzeba będzie zapłacić.

- Spółka, która prowadzi już Szpital Kielecki i szpital w Jędrzejowie, na przyjmowanie pacjentów w centrum nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego na razie  wizyty u specjalistów są płatne. Oczywiście będziemy startować w konkursach, które będzie ogłaszał NFZ. Natomiast bezpłatnie pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego i pediatry - dodaje Agnieszka Nawrot.

Spółka w przyszłości planuje uruchomienie kolejnych poradni, m.in. dermatologicznej, neurologicznej i medycyny estetycznej. Dzień otwarty w Centrum Medycznym Artmedik, które znajduje się w dawnym budynku SHL przy ulicy Robotniczej 1 w Kielcach, rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 18.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution