101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Strzelczyk o budowie tras ekspresowych nr 7 i 74

Data publikacji: 10.05.2017 09:52
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Późną jesienią powinny rozpocząć się prace przy budowie skarżyskiego odcinka trasy S7- zapewnił na naszej antenie Krzysztof Strzelczyk, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Gość Radia Kielce poinformował, że pod koniec maja powinny być znane oferty wykonawców tej inwestycji. We wrześniu po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z procedur zamówień uda się natomiast podpisać umowę z wykonawcą i po rozpisaniu przez niego harmonogramu prac, roboty wystartują późną jesienią i według założeń, jeśli nie ulegną opóźnieniu to powinny potrwać 26 miesięcy.

Dyrektor Strzelczyk pytany o kolejne dwa budowane odcinki trasy ekspresowej nr 7 koło Chęcin i Jędrzejowa przyznał, że na terminy zakończenia prac przy tych inwestycjach trzeba będzie niestety zaczekać, a wpływ na taką sytuację - jak podkreślił, mają uwarunkowania kontraktowe i pogodowe. - Tak się stało na 20 - kilometrowym odcinku od Jędrzejowa do granicy województwa, gdzie nie z powodu wykonawcy, a roszczeń dotyczących gruntu trzeba było poczekać z kontynuowaniem prac.

Krzysztof Strzelczyk poinformował, że zakończenie robót na tym odcinku przewidywane jest na sierpień, a gotową trasą kierowcy pojadą we wrześniu.

Podobna sytuacja dotyczy odcinka Chęciny - Jędrzejów. Tu finał prac przewidywany jest dopiero na koniec października, ale oddanie do użytku tej trasy nastąpi w końcówce pierwszego półrocza przyszłego roku.

Dyrektor Strzelczyk dodał, że na razie za wcześnie na decyzje związane z nałożeniem kar na wykonawców w związku z zaistniałymi opóźnieniami. W tym celu będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające.

 

Posłuchaj "Rozmowy Dnia":Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution