101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pogotowie wyląduje też nocą

Data publikacji: 11.05.2017 13:21
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Nowa baza dla kieleckiej Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Śmigłowiec Eurocopter EC135
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przy Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie rozpoczęła się budowa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak informuje Joanna Ochał, dyrektor lecznicy, dotychczas szpital dysponował lądowiskiem, ale helikoptery mogły na nim lądować tylko w dzień.

Teraz powstanie nowa płyta wraz z drogą dojazdową, a także oświetlenie i nawigacja. Na czas robót pogotowie będzie korzystać z prywatnego lądowiska. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie także szpitalny oddział ratunkowy, tak by spełniał wymogi ministerstwa. Pieniądze na realizację zadania Szpital Powiatowy we Włoszczowie otrzymał z Ministerstwa Zdrowia. Prace oszacowano na ponad 6 mln zł.

Fundusze na budowę lądowiska i rozbudowę szpitalnego oddziału ratunkowego w najbliższych dniach otrzyma także Szpital Powiatowy w Jędrzejowie.

Z kolei lecznica w Busku-Zdroju złożyła już wniosek do resortu zdrowia o dofinansowanie i czeka na decyzję ministra.

Natomiast szpital w Skarżysku-Kamiennej złożył ponowny wniosek do Ministerstwa Zdrowia o przyznanie dofinansowania, ponieważ wcześniejszy nie został zaakceptowany.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia każdy szpital posiadający SOR musi posiadać także całodobowe lądowisko dla helikopterów. Brak spełnionego wymogu może oznaczać niższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions