101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PO wybrała kandydata na prezydenta Kielc [KOMENTARZE]

Data publikacji: 17.05.2017 11:34
Autor: Katarzyna Podraza , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Studio Polityczne Radia Kielce  Artur Gierada poseł Platformy Obywatelskiej 20170226

Studio Polityczne Radia Kielce - Artur Gierada, poseł Platformy Obywatelskiej (2017-02-26)
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Poseł Artur Gierada będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Kielc. Jego osobę wskazały miejskie struktury partii. Do startu w wyborach, potrzebna jest jeszcze akceptacja Zarządu Krajowego ugrupowania.

Parlamentarzysta powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, że rekomendacja lokalnych struktur jest dla niego nobilitacją. Jest przekonany, że to docenienie dotychczasowej pracy parlamentarnej. Artur Gierada zapowiedział, że jeśli będzie oficjalnym kandydatem PO, to przedstawi program, którego założenia oprze na szerokich konsultacjach społecznych. Chce skupić się przede wszystkim na sprawach gospodarczych.

Poseł przyznaje, że jego nazwisko było już kilkakrotnie wymieniane w kontekście ubiegania się o fotel prezydenta Kielc, ale do tej pory nie startował w wyborach. jest przekonany, że aktualnie, jego wiek i doświadczenie polityczne pozwala liczyć na sukces w głosowaniu.

Senator Krzysztof Słoń z PiS uważa, że ogłoszenie Artura Gierady, jako kandydata PO w wyborach na prezydenta Kielc, to falstart. Parlamentarzysta podkreśla, że wciąż nie wiadomo, czy partie opozycyjne stworzą samorządową koalicje i będą wystawiać wspólnych kandydatów, a kielecka Platforma wyszła w związku z tym przed szereg. Senator Krzysztof Słoń ocenia, że przed kandydatem PO jeszcze długa droga do formalnej nominacji na kandydata, musi przejść przez selekcję we władzach krajowych ugrupowania.

Parlamentarzysta jest przekonany, że wyborcy będą zwracać uwagę przede wszystkim na program kandydatów, a jego zdaniem, PO takiego programu nie ma. Senator zauważa, że działacze Platformy Obywatelskiej, w tym właśnie poseł Artur Gierada zmieniają front. Kiedy sprawowali rządy, forsowali polaryzacyjno- dyfuzyjny model rozwoju kraju, teraz podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość uważają, że potrzebny jest rozwój zrównoważony. Przykładem mogą być np. dawno wymyślone pomysły tworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że wiarygodność kandydata na pewno zweryfikują wyborcy.

Przyjmuje dobrze każdą kandydaturę, która może wzmocnić obóz przeciwny prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu i uważam, że równie cenne będą w przyszłości kandydatury Kamila Suchańskiego i Krzysztofa Adamczyka - powiedział Radiu Kielce Andrzej Szejna, lider świętokrzyskiego SLD.

Jak podkreślił, Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie organizował swoją kampanię wyborczą wokół Marcina Chłodnickiego. - Uważam, że poseł Artur Gierada jest człowiekiem otwartym i na pewno jest dobrym kandydatem i lepszym niż Wojciech Lubawski, ale nie tak dobrym jak Marcin Chłodnicki- dodał.

Artur Gierada ma 38 lat. Od 2007 roku jest posłem na Sejm z ramienia PO. Wcześniej, przez 5 lat sprawował mandat miejskiego radnego. Zarząd Krajowy partii ma podjąć decyzje o rekomendacjach dla kandydatów na prezydentów miast w lipcu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution