101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Salvador Dali i Wifredo Lam w „plastyku”

Data publikacji: 17.05.2017 15:15
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Prędotka
Komentarze

17.05.2017 Kielce. Liceum Plastyczne. Święto szkoły.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Tegoroczne "Święto Plastyka" obchodzone było z nutą surrealizmu. Zespół Szkół Plastycznych w Kielcach urządził imprezę już po raz trzeci. Święto podzielone było na dwa bloki. Najpierw prowadzono część warsztatową, a później uczniowie wzięli udział w cyklu zabaw i konkursów, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wybierano m.in. najzabawniejsze przebranie, zaprezentowano pokaz mody i najlepsze klasowe zdjęcie.

Małgorzata Surma, wicedyrektor szkoły podkreśla, że uczniowie chętnie brali udział w przygotowaniach, a nauczyciele cały czas byli obok nich, pomagając i kierując. Do wszystkich szkolnych pracowni został przydzielony artysta. Technika, w której tworzył, nie była powiązana z techniką pracowni. W ten sposób, postać Salvadora Daliego została przyporządkowana do pracowni rzeźby, a Wilfredo Lama do pracowni grafiki. Po zakończeniu warsztatów, uczniowie zaprezentowali swoje dokonania i dzielili się przemyśleniami i inspiracjami na temat stworzonego obrazu, grafiki czy rzeźby.

Młodzi ludzie podkreślają że nie tylko ich szkoła jest oryginalna, ale również organizowane przez nich święta. Świętowanie podsumowano wspólnym grillowaniem i koncertem szkolnego zespołu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions