101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejny fragment historii w kinie Fenomen

Data publikacji: 18.05.2017 07:29
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Film „Zaćma” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego będzie można dziś obejrzeć o godzinie 18 w kinie Fenomen Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach IV edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. Prelekcję przed seansem „Kardynał Stefan Wyszyński” wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach.

W programie przeglądu znajdują się filmy wybitnych polskich reżyserów poruszające problematykę II wojny światowej oraz zawiłe losy Polski i Polaków w czasach PRL. Każdy seans poprzedzony jest wstępem historyka, zaś po pokazie planowana jest dyskusja z udziałem widzów. Pokazy filmowe są także okazją do spotkania miłośników filmu oraz historii, rozszerzenia wiedzy na temat najnowszej historii Polski oraz dyskusji i wymiany myśli. Tematyka prezentowanych obrazów często odwołuje się do uroczystości rocznicowych, zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych.

Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny. Odbywają się raz w miesiącu w czwartki. W kolejnych miesiącach będzie można jeszcze obejrzeć takie filmy jak: „Człowiek z marmuru” w reżyserii Andrzeja Wajdy, obraz Jana Komasy „Powstanie Warszawskie”, „Lotna” Andrzeja Wajdy, film Krzysztofa Zanussiego „Życie za życie”, „Różyczka” Jana Kidawy - Błońskiego oraz film „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution