101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niezwykłe widowisko powstaje w Sandomierzu

Data publikacji: 18.05.2017 14:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze

27.04.2017 Kielce. XVII Festiwal Tańca. Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sandomierzu powstanie musical rockowy z muzyką na żywo. Wybrano „Przebudzenie wiosny” Dunkana Sheika i Stevena Satera. To adaptacja kontrowersyjnego dramatu Franka Wedekinda. Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Niemczech. Głównym tematem musicalu jest nieporozumienie międzypokoleniowe i problemy wynikające z utrudnionego dialogu pomiędzy młodzieżą, rodzicami i nauczycielami.

W sandomierskim widowisku musicalowym weźmie udział 10 wokalistów, 4 dorosłych aktorów oraz grupa tancerzy, której liczebność nie została sprecyzowana, zależeć to będzie od castingu. Organizatorzy chcą stworzyć dwie obsady musicalu. Zagra w nim jeden z zespołów rockowych z Sandomierza - poinformowała asystent artystyczny w Porcie Kultury Kamila Kremiec - Panek.

Cały projekt, w ramach którego powstanie widowisko nosi nazwę Sandomierska Akademia Musicalu i zakłada także organizowanie warsztatów mistrzowskich z reżyserii, aktorstwa, tańca i wokalu. Pierwsze zajęcia poprowadzi Mateusz Sobecko, który brał udział w 8 edycji telewizyjnego programu „You can Dance”.

Oprócz tego dla uczestników projektu organizowane będą wyjazdy do teatrów muzycznych, seanse w kinie Starówka, a wszystko po to, aby poznać istotę widowisk musicalowych.

Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury powiedział, że bardzo liczy na zainteresowanie udziałem w musicalu mieszkańców Sandomierza i okolic. Planuje jego wystawianie nie tylko w Sandomierzu, ale i w innych miastach. Pierwszy casting odbędzie się jutro w Porcie Kultury o godzinie 17.30. Warunkiem wzięcia udziału w musicalu jest ukończenie 15 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma. Próby odbywać się będą raz w tygodniu. Finał zaplanowano na grudzień. Projekt pn. Sandomierska Akademia Musicalu uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions