101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pracownie ekologiczne powstaną w świętokrzyskich szkołach

Data publikacji: 18.05.2017 17:05
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.10.2014 Ogród botaniczny. Nasadzenie drzew.
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

108 szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego dostanie do 20 tysięcy złotych na stworzenie nowoczesnych pracowni edukacji przyrodniczej. Pieniądze przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przygotował listę przedmiotów i urządzeń, które mogą znaleźć się w takiej pracowni. Mają się one wiązać m.in. z wykorzystaniem energii odnawialnej.

Przykładem jest pojazd z napędem wodorowym, ogniwa fotowoltaiczne, modele do skupiania energii słonecznej i zestawy do pokazywania energii powstającej z biomasy. Będą też urządzenia do badania zawartości poszczególnych pierwiastków w wodzie oraz wyposażenie do eksperymentów z zakresu ochrony gleb i powierzchni ziemi. Dzieci będą mogły zobaczyć np. jak zachodzi i ile trwa biodegradacja plastikowej butelki w glebie - informuje Maria Sitek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach.

Dzięki takim pracowniom dzieci nie będą tylko słuchały opowieści o przyrodzie, ale zobaczą doświadczenia, które pokażą im, co faktycznie dzieje się w środowisku. Pracownia ma też służyć edukacji ekologicznej dorosłych mieszkańców gmin.

Pracownie powstaną do 30 września w 79 gminach, m.in. w Chęcinach i w Hucie Nowej w gminie Bieliny. Każda szkoła będzie musiała pokazać Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska, jak działa pracownia i ile osób z niej korzysta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions