101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Przyszli rolnicy zaprezentują swoją szkołę

Data publikacji: 19.05.2017 09:07
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uczniowie i nauczyciele szkół rolniczych z Doebeln w Niemczech i Valtic w Czechach przyjechali na kilka dni do Zespołu Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu
Fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu organizuje dzisiaj (piątek) dzień otwarty. Jak zapewnia dyrektor placówki Marek Niedbała, program został przygotowany w taki sposób, aby pokazać cały kompleks szkolny.

To nie tylko sale dydaktyczne, ale także gospodarstwo, w skład którego wchodzą, m.in., sad oraz szklarnie, a także nowe nasadzenia ziół. W warsztatach szkolnych można będzie oglądać sprzęt rolniczy, jaki uczniowie mają do dyspozycji podczas praktycznej nauki zawodu. Zaproszona została także jedna z firm, aby zaprezentować swoją ofertę nowoczesnych maszyn rolniczych.

Ponadto wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego można będzie wziąć udział w śniadaniu na trawie, które będzie zorganizowane w plenerze, na terenach zielonych przed szkołą. Ponadto będą pokazy aranżacji architektury krajobrazu i rozmnażania roślin sadowniczych. Zainteresowani będą mogli zwiedzić internat. Zaprezentowana zostanie nowa oferta kształcenia technikum weterynarii. Dzień otwarty potrwa od godziny 9 do 13.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions