101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wnioski dla obcokrajowców pod jednym adresem

Data publikacji: 19.05.2017 12:14
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marcin Różyc
Komentarze


Fot. Radio Kielce

Urząd do Spraw Cudzoziemców stworzył witrynę internetową, umożliwiającą wypełnianie wniosków online. Dzięki temu, obcokrajowcy mogą zapoznać się m.in. kryteriami przyznania zezwolenia na pobyt oraz wydrukują dokumenty, które należy złożyć w urzędzie.

Jak informuje rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców- Jakub Dudziak, ze strony cudzoziemcy.gov.pl można pobrać również inne niezbędne formularze dla przybyszy z innych krajów. Portal dostępny jest w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i francuskim. – Pomysł na stworzenie witryny wynika z rosnącego zainteresowania przedłużaniem pobytów w Polsce. Z roku na rok, do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców i chcą tutaj pozostać, wnioskując np. o pobyt czasowy – mówi Jakub Dudziak.

W tym momencie wszystkie wymagane dokumenty dla obcokrajowców znajdują się pod jednym adresem internetowym. Rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców informuje, że korzystanie z portalu jest proste i intuicyjne. Do wyboru są cztery wnioski: o pobyt stały, czasowy, rezydenturę długoterminową lub prośba o udzielenie ochrony międzynarodowej. Wypełniony dokument należy wydrukować, podpisać oraz złożyć w odpowiednim urzędzie.

W regionie świętokrzyskim zezwolenie na pobyt ma ponad trzy tysiące cudzoziemców. Najwięcej pochodzi z Ukrainy – 1800 osób. Ponadto w naszym województwie przebywają Bułgarzy, Włosi, Niemcy, Rosjanie, Ormianie oraz Białorusini.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: cudzoziemcy.gov.pl

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions