101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„Czarodziej Ringu” i inne legendy na Rynku [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 19.05.2017 14:37
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Katarzyna Prędotka
Komentarze

Kielce. Wystawa „Boks w Kielcach"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wystawę poświęconą kieleckiemu pięściarstwu można oglądać na Rynku. Fotogramy i dokumenty umieszczone na planszach prezentują historię tej dyscypliny w regionie - jej początki i dalszy rozwój, od Wojskowego Klubu Sportowego, po Błękitnych Kielce.

Inicjatorem stworzenia ekspozycji jest kielecki dziennikarz sportowy Antoni Pawłowski, który sam ma wiele pamiątek związanych ze sportem na Kielecczyźnie. Dzięki temu i przy współpracy z Muzeum Historii Kielc udało się zorganizować wystawę, która przybliża postaci ze świata boksu.

Współkomisarz wystawy „Boks w Kielcach” Bartłomiej Tambor z Muzeum Historii Kielc podkreśla, że wśród prezentowanych sportowców będą między innymi Witold Stachurski i Sławomir Zapart. Nie zabraknie także „Czarodzieja Ringu” Leszka Drogosza, dla którego znaczące miejsce na wystawie było oczywiste.

Czesław Bielecki, podopieczny Drogosza, podkreśla, że przydomek jakim określano mistrza nie był bezpodstawny. Na ringu robił on to co chciał, był świetnym strategiem i taktykiem.

Wystawę można oglądać do 9 czerwca na rynku w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions