101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Porozumienie SSE i OHP korzystne dla młodych ludzi

Data publikacji: 19.05.2017 20:30
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Małgorzata Pruś / biuro poselskie K. Lipca

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice zawarła porozumienie ze Świętokrzyską Komendą Wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy. Obie instytucje chcą wspólnie kształcić młodych ludzi na potrzeby firm, funkcjonujących w starachowickiej strefie. To pierwsza taka inicjatywa w kraju.

Dzięki umowie, młodzież będzie mogła korzystać ze stażów i szkoleń, które pomogą w znalezieniu pracy, a przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowanych pracowników, wykorzystując koszty refundacji zatrudnienia.

Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej- Stanisław Szwed zadeklarował w Starachowicach swoje wsparcie dla podobnych pomysłów. - Przygotowujemy młodzież do zawodu, a dzięki temu będą nowe miejsca pracy. Strefa to świetnie miejsce na znalezienie zatrudnienia- mówił. Lider PiS w regionie- poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że aktywizacja zawodowa osób, często z problemami, pomoże znaleźć się im na trudnym rynku pracy.

Prezes specjalnej strefy- Marcin Perz dodaje, że dzięki porozumieniu, młodzi ludzie, którzy chcą uczyć się nowych technologii, mogą to robić w firmach, które funkcjonują w specjalnej strefie. Podkreślił, że ich urządzenia to szczyt nowoczesności, z najlepszym na świecie oprogramowaniem.

Priorytetem strefy i OHP na ten rok, jest kompleksowa pomoc w starcie na rynku pracy – począwszy od doradztwa zawodowego, poprzez szkolenia, aż do znalezienia zatrudnienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions