101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bezrobotni spotkali się z pracodawcami

Data publikacji: 19.05.2017 20:42
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marcin Różyc
Komentarze

12.04.2017 Kielce. Targi pracy w Targach Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad trzysta miejsc pracy i prawie dwieście propozycji staży oferowano na Powiatowych Targach Pracy w Chmielniku. Swoją ofertę prezentowało około 30 wystawców.

Starosta kielecki Michał Godowski uważa, że takie targi powinny odbywać się właśnie w mniejszych miejscowościach. – Jest to formuła, która sama się broni. Targi organizujemy po raz trzydziesty dziewiąty, a zainteresowanie po raz kolejny jest bardzo duże. Dzisiaj urząd musi być blisko mieszkańców – powiedział. Michał Godowski .

Na targach pojawiły się osoby długotrwale bezrobotne, ale również takie, które dopiero wchodzą na rynek pracy. – Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Staramy się nie tylko dawać rady jak poszukiwać zatrudnienia, ale również podnieść motywację do działania wśród kandydatów – powiedział Jakub Zaczkiewicz doradca zawodowy z Ochotniczych Hufców Pracy.

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach proponował na targach zatrudnienie w ramach sieci eures – europejskich służb zatrudnienia.

Przemysław Kowalczyk z tej instytucji informował, że są to oferty pracy za granicą. – Pracodawcy, szczególnie z Niemiec poszukują ludzi do pracy w bardzo wielu zawodach np. w budownictwie. Mamy też sporo ofert sezonowych w rolnictwie, na okres od trzech do sześciu miesięcy. Przedsiębiorcy wymagają znajomości języka przynajmniej w stopniu podstawowym – powiedział Przemysław Kowalczyk.

Pracodawcy poszukiwali przede wszystkim mechaników samochodowych, handlowców, ślusarzy, opiekunów czy piekarzy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions