101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pasaż handlowy do przeniesienia. Kupcy protestują

Data publikacji: 19.05.2017 21:35
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Dzierżawcy pawilonów handlowych przy ulicy 1 Maja w Busku-Zdroju protestują przeciwko planom władz miasta, które znajdujący się w tym miejscu pasaż handlowy chcą przenieść w inne miejsce. Zdaniem kupców zrujnuje to prowadzony przez nich drobny biznes.

Jak tłumaczą, proponowana przez ratusz lokalizacja znajduje się poza obszarem, który zwykle odwiedzają kuracjusze. – Ktoś za moimi plecami sprzedaje miejsce, w którym ja pracuje i wyrzuca nas poza obręb uczęszczany przez kuracjuszy. To nieludzkie.

Będziemy pozbawieni pracy, a przecież mamy rodziny na utrzymaniu – tłumaczy jedna z handlarek. – Powinniśmy zostać poinformowani wcześniej o takim zamiarze. Niestety nikt z nami nie rozmawiał – dodaje handlujący przy ul. 1 Maja mężczyzna.

Burmistrz Waldemar Sikora informuje, że na działce sąsiadującej z pawilonami będzie budowany nowy obiekt uzdrowiskowy.

Inwestor, który jest jej właścicielem potrzebuje jednak dodatkowej przestrzeni, dlatego wystąpił do władz miasta z prośbą o odsprzedanie działki, na której prowadzony jest handel. W zamian zaproponował część swojej działki oddalonej o kilkadziesiąt metrów. To właśnie tam mieliby zostać przeniesieni kupcy. – Uważam, że to rozwiązanie nie zagraża ani handlującym w tym miejscu kupcom, ani ich klientom.

Jeżeli dojdzie do sfinalizowania tej zamiany i przesunięcia o kilkadziesiąt metrów, to stworzy to jeszcze lepsze warunki do handlu, ponieważ będzie tam więcej miejsca, a sam pasaż będzie połączony z dziedzińcem, na którym swobodnie będzie można świadczyć swoje usługi – mówi burmistrz.

Argumenty nie przekonują kupców. Chcą, by władze miasta zaproponowały im inną, bardziej atrakcyjną lokalizację. W pomoc handlującym włączyło się stowarzyszenie „Młode Busko”. Działacze zebrali podpisy pod listem protestacyjnym i zamierzają interweniować w tej sprawie u władz miasta.

– Będziemy zabiegać o to, by w tej sprawie zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, które pozwolą osiągnąć porozumienie i przeniesienie handlujących we właściwe dla nich miejsce – mówi wiceprezes stowarzyszenia „Młode Busko” Kamil Oliwkiewicz.

Radni z Buska-Zdroju będą w tej sprawie obradowali na sesji rady miejskiej w najbliższy czwartek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution