101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejny krok ws. utworzenia nowoczesnego ośrodka ratunkowego

Data publikacji: 22.05.2017 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Coraz bliżej utworzenia Centrum Urazowego dla Dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Jak informuje Anna Mazur - Kałuża, rzecznik lecznicy, w Ministerstwie Zdrowia pozytywnie zakończyła się ocena formalna wniosku w sprawie dofinansowanie tej inwestycji, który złożył szpital. Dlatego projekt szpitala został zakwalifikowany do dalszego etapu oceny, pod kątem merytorycznym.

- Na potrzeby inwestycji rozbudowany i doposażony zostanie SOR. Centrum funkcjonować będzie na bazie istniejących oddziałów, m.in. chirurgii ogólnej, ortopedii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej, anestezjologii i intensywnej terapii.

W strukturach centrum działać będzie również blok operacyjny oraz pracownia endoskopii diagnostycznej i zabiegowej, czynna całą dobę. Centrum urazowe musi także dysponować lądowiskiem, które nasz szpital posiada - mówi Anna Mazur - Kałuża. Jak dodaje, centrum będzie wydzieloną funkcjonalnie częścią szpitala, do którego trafiać będą pacjenci z wielonarządowymi obrażeniami ciała. Oddziały specjalistyczne będą powiązane ze sobą organizacyjnie oraz zakresem zadań tak, aby umożliwić szybkie diagnozowanie i leczenie pacjenta urazowego - wyjaśnia rzecznik szpitala na Czarnowie.

Budowa Centrum Urazowego w 85% dofinansowana zostanie z funduszy unijnych. W sumie inwestycja kosztować będzie 10 mln zł. Budowa rozpocznie się prawdopodobnie w tym lub w przyszłym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution