101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W gminie Nagłowice ma powstać farma wiatrowa

Data publikacji: 20.02.2013 19:13
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

W Desznie w gminie Nagłowice odbyło się spotkanie mieszkańców, wójt gminy Elżbiety Frejowskiej z przedstawicielami firmy Windprojekt, która zamierza w okolicach Deszna, Warzyna II i Zagórza postawić w sumie 8 wiatraków.

Podczas spotkania nie obyło bez pytań i wątpliwości, zwłaszcza osób, które mieszkają w odległości kilkuset metrów od planowanej lokalizacji wiatraków. Spotkanie w Desznie z przedstawicielami firmy oraz prof. Tomaszem Boczarem z Politechniki Opolskiej odbyło się z inicjatywy wójt gminy Nagłowice Elżbiety Frejowskiej. Jej zdaniem farmy wiatrowe to przyszłość  dla Polski w zakresie energii odnawialnej, ale także wymierne korzyści dla gmin na terenach których wiatraki  będą zlokalizowane.  

W spotkaniu udział wzięli również zagorzali przeciwnicy instalowania wiatraków: radny rady miejskiej w Jędrzejowie Grzegorz Kuśmierz jak i Jarosław  Chmielarski z Łowini. Jak powiedział zorganizują inne spotkania na którym poinformują jakie naprawdę są zagrożenia wynikające z instalowania wiatraków.  Jak poinformował Radio Kielce  - Leszek Łochowicz  - dyrektor regionalny firmy Windprojekt obecnie inwestycja jest na etapie początkowym  - finał być może dopiero za najmniej dwa lata.

W powicie jędrzejowskim oprócz gminy Nagłowice spotkania w sprawie powstania farm wiatrowych odbywają się również w gminach: Małogoszcz, Oksa i Sędziszów.

Ewa Pociejowska-Gawęda

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution