101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pościg za autem z policjantem na masce

Data publikacji: 28.05.2017 14:57
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pościg za samochodem policjant na masce

Pościg za samochodem, policjant na masce
Fot. KPP w Końskich

Policjant z koneckiej "drogówki" przejechał kilka kilometrów na masce samochodu, który usiłował zatrzymać do kontroli. Autem kierowała 24-letnia kobieta. Pomimo wezwań funkcjonariusza nie zatrzymała pojazdu.

Policjanci podczas kontroli na drodze krajowej numer 74 zauważyli Volkswagena Golfa, który miał niesprawne światło mijania. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ale ten zignorował go i przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg informując o sytuacji dyżurnego policji. Kierowca Golfa jadąc w kierunku Sielpi nie reagował na ich wezwania, by się zatrzymał. Po krótkim pościgu samochód zniknął z pola widzenia funkcjonariuszy.

Dyżurny koneckiej komendy przekazał informacje o zdarzeniu do wszystkich patroli. Jeden z nich w okolicy Sielpi, na drodze leśnej zauważył Golfa oraz stojącego obok mężczyznę. W pobliżu zaparkowany był także inny samochód - Mazda, w którym za kierownicą siedziała kobieta. Kiedy jeden z policjantów podszedł do auta, mężczyzna wsiadł jako pasażer do Mazdy. Kierująca autem gwałtownie ruszyła uderzając policjanta przednim zderzakiem. Funkcjonariusz upadł na maskę samochodu.

Pomimo wezwań oraz strzału z broni służbowej oddanego przez innego funkcjonariusza kobieta nie zatrzymała auta. Z policjantem na masce samochodu, jechała przyspieszając i gwałtownie hamując. Dopiero kilkanaście kilometrów dalej w miejscowości Jacentów zatrzymała samochód. Mężczyzna zabrał torbę i uciekł do lasu.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i przewieźli ją do miejscowej komendy. Zatrzymana to 24-letnia mieszkanka powiatu koneckiego. Była trzeźwa.

W pościg za mężczyzną skierowano policjantów z koneckiej jednostki, a także z Oddziału Prewencji w Kielcach. Na drodze jego ucieczki policjanci znaleźli porzucony plecak, telefon komórkowy oraz torebki z narkotykami.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, mężczyzna został zatrzymany w lesie. To 34-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego notowany wielokrotnie za rozprowadzanie narkotyków. Okazało się, że ma półroczny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu.

Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty. Kobieta czynnej napaści na policjanta, a mężczyzna podżegania do tego przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution