101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Okła-Drewnowicz: zrezygnowałam, aby zająć się projektem dla seniorów

Data publikacji: 29.05.2017 09:58
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Platforma Obywatelska
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

8 lat to naprawdę wystarczający czas, aby podjąć decyzję o zmianie - w ten sposób posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz tłumaczyła na antenie Radia Kielce swoją decyzję o rezygnacji z przewodniczenia partii w regionie.

Jak przyznała, wyzwania stojące przed Platformą Obywatelską wymagają teraz maksymalnego zaangażowania się  i skupienia się na poszczególnych obszarach, które będą filarami polityki tego ugrupowania.

- Wiedziałam od dawna, że nie będę kandydować na kolejną kadencję. Projekt, którego zostałam liderką to szeroka oferta dla polskich seniorów, która rusza we wszystkich regionach. W poprzedniej kadencji Sejmu byłam wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, teraz jestem wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej i była taka potrzeba, aby zająć się ofertą programową dla seniorów i bardzo poważnie do tego podeszłam - mówiła posłanka PO.

Jak zaznaczyła, żeby móc tworzyć program konsultowany we wszystkich regionach trzeba mieć na to czas. W regionie trzeba rozpocząć przygotowania do wyborów, jeździć po powiatach.

Dotychczasowa przewodnicząca przyznała, że planowała początkowo ogłosić rezygnację podczas wewnętrznych wyborów w PO, które miały się odbyć w maju albo w czerwcu, ale nie mogła czekać. Marzena Okła-Drewnowicz podkreśliła, że jest cały czas posłanką regionu świętokrzyskiego i jego sprawy zawsze będą bliskie jej sercu.

- Najważniejsze jest to, aby wszelkie wewnątrzpartyjne zmiany wykonywać w atmosferze konsensusu - dodała.

Po rezygnacji Okły-Drewnowicz zgodnie ze statutem partii pełniącym obowiązki przewodniczącego będzie wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Zobacz „Rozmowę Dnia”:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution