101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kolejne mieszkania socjalne oddane do użytku

Data publikacji: 30.05.2017 17:48
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

30.05.2017 Kielce. Nowe mieszkania socjalne na Tartacznej.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Siedem kolejnych rodzin otrzymało klucze do  mieszkań socjalnych przy ulicy Tartacznej w Kielcach. Umowy z lokatorami podpisane zostały na trzy lata z możliwością przedłużenia, jeśli nie zmieni się ich status materialny i będą regulować wszelkie opłaty związane z użytkowaniem lokalu. To ostatnie mieszkania oddane w ramach drugiego etapu realizacji inwestycji przy ulicy Tartacznej.

W sumie powstało ich 19, o powierzchni od 30 do około 40 metrów kwadratowych.  Inwestycja kosztowała 3 miliony złotych, z czego 35% dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego - poinformowała Agata Kalita dyrektor wydziału mieszkalnictwa w ratuszu.

Dodała, że lokale otrzymały te osoby, które od lat ubiegają się o mieszkanie od gminy., ponieważ są m.in.  w trudniej sytuacji życiowej, zdrowotnej, wśród nich są też matki samotnie wychowujące dzieci. Osoby, które otrzymały mieszkania podkreślały, że rozpoczyna się dla nich nowy etap życia. Niektórzy początkowo sceptycznie podchodzili do faktu, że będą to lokale socjalne, ale gdy zobaczyli jak wyglądają zmienili zdanie.

Krzysztof Miernik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków poinformował, że w lipcu rozpocznie się realizacja trzeciego etapu budowy mieszkań socjalnych przy ulicy Tartacznej. Wybudowanych zostanie dwanaście lokali jedno i dwupokojowych.

W pierwszym etapie przy ulicy Tartacznej powstało 8 mieszkań jednopokojowych. Koszt ich budowy wyniósł 1 milion złotych. Oddano je pod koniec grudnia 2015 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution