101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Więźniowie z dziećmi w teatrze

Data publikacji: 30.05.2017 21:36
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Prędotka
Komentarze

30.05.2017 Kielce. Konferencja przed letnim sezonem w Teatrze Kubuś
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„TEATR, MAMA, TATA i JA”, to kolejny projekt realizowany w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku jest to już trzecia edycja tego programu, na realizację którego środki zostały przyznane na okres trzech lat do 2019 roku. To akcja skierowana do rodziców, którzy aktualnie przebywają w zakładzie karnym półotwartym, umożliwiająca im widywanie swoich dzieci.

Aby osoba karana mogła wziąć udział w zajęciach, musi najpierw sama wyrazić, zgodę. Następnie odpowiednie osoby z aresztu śledczego badają i sprawdzają dokumentację osadzonych. Przeprowadzają wywiad środowiskowy, z którego wynika jaka relacja łączy skazanego z bliskimi, a następnie oceniany jest motyw udziału w projekcie.

Obecnie do programu zakwalifikowano osiem rodzin: czterech mężczyzn ojców i cztery kobiety matki. W projekcie bierze udział czternaścioro dzieci od 5 do 16 lat. Organizatorzy chcąc, aby docelowo w warsztatach uczestniczyło 10 rodzin. Przewidziana będzie również wystawa podsumowująca działania „TEATR, MAMA, TATA i JA”.

Jeden z fotografów biorących udział w projekcje - Marcin Jarosław Białek, podkreśla, że jest to trudne zadanie, ale jednocześnie bardzo ciekawe. Nie można pokazywać twarzy osób karanych, trzeba szukać takich rozwiązań artystycznych, które równie dobrze oddadzą emocje i atmosferę tych spotkań.

Warsztaty będą opierać się między innymi na zajęciach muzycznych teatralnych. Oprócz walorów artystycznych i terapeutycznych, spotkania będą mieć przede wszystkim wymiar resocjalizacyjny, gdyż takie jest najważniejsze założenie programu. Łączna kwota pozyskanych środków na projekt to 111 000 złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution