101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Busko bez lądowiska dla helikopterów i SOR-u? Wniosek odrzucony

Data publikacji: 31.05.2017 17:24
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Szpital Powiatowy w Busku

Szpital Powiatowy w Busku
Fot. Szpital Powiatowy w Busku

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju nie otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dofinansowania na utworzenie całodobowego lądowiska dla helikopterów oraz budowę szpitalnego oddziału ratunkowego. Jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy - placówka ubiegała się dofinansowanie 85% inwestycji wartej 12 mln zł.

- Ponieważ w tej procedurze nie ma możliwości odwołania, będziemy wniosek składać ponownie. Jeżeli i w tym przypadku nie otrzymamy dotacji z ministerstwa, nie będziemy więcej zabiegać o finansowanie tego zadania, ponieważ w naszym szpitalu nie jest priorytetowym - dodaje Grzegorz Lasak.

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju złoży wniosek do końca czerwca tego roku.

Z kolei lecznica w Jędrzejowie oczekuje już na decyzję Ministerstwa Zdrowia i wyznaczenie terminu podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni - informuje dyrektor szpitala Jarosław Wójcik.

- Ta umowa związana jest z harmonogramem prac i z harmonogramem finansowania tego zadania. W ramach inwestycji przy szpitalu powstanie całodobowe lądowisko oraz rozbudujemy i zmodernizujemy szpitalny oddział ratunkowy. Ta inwestycja spowoduje, że cały obiekt szpitalny będzie kompleksowo odnowiony - dodaje Jarosław Wójcik.

Natomiast szpital w Skarżysku-Kamiennej złożył ponowny wniosek do Ministerstwa Zdrowia o przyznanie dofinansowania, ponieważ wcześniejszy nie został zaakceptowany. Z kolei przy szpitalu we Włoszczowie trwa budowa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2011 roku w sprawie szpitalnych oddziałów ratunkowych, każdy szpital posiadający SOR musi mieć także całodobowe lądowisko dla helikopterów. Jego brak może oznaczać niższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution