101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie zadowoleni z nowego kompleksu boisk

Data publikacji: 01.06.2017 17:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
01.06.2017 Kielce. Otwarcie kompleksu boisk przy ulicy Piłsudksiego.

01.06.2017 Kielce. Otwarcie kompleksu boisk przy ulicy Piłsudksiego.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kompleks boisk sportowych otwarto dzisiaj przy szkole podstawowej nr 33 w Kielcach. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Do użytku oddano boisko do siatkówki i piłki ręcznej, bieżnie o długości 200 i 100 metrów oraz skocznie do skoku w dal.

Kompleks powstał na miejscu starego i zniszczonego asfaltowego placu. Z nowego obiektu najbardziej zadowoleni są uczniowie szkoły. Jak zapewniali, teraz z chęcią uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego. Dodawali również, że włożyli dużo wysiłku w zbieraniu podpisów aby wniosek został ostatecznie zaakceptowany.

Marzena Tarnawska dyrektor szkoły, zauważyła, że uczniowie osiągają duże sukcesy w lekkiej atletyce a dzięki możliwości prowadzenia zajęć na profesjonalnym obiekcie tych sukcesów będzie jeszcze więcej. Najbliższe sportowe wyzwanie już w przyszłym tygodniu podczas Krajowego Finału w Czwórboju Lekkoatletycznym ,który odbędzie się w Olecku. Reprezentacja szkoły zakwalifikowała się do niego po zwycięstwie kwalifikacji na szczeblu wojewódzkim.

Prezydent Wojciech Lubawski, który brał udział w oficjalnym otwarciu kompleksu stwierdził, że budowanie takich obiektów ma sens ponieważ w takich miejscach odkrywane są talenty sportowe. Jak dodał tego typu inwestycje będą w przyszłości realizowane bo potrzebują tego szkoły, dzieci i ich rodzice.

Kompleks wyposażony jest dodatkowo w niezbędne elementy jak piłkochwyty, oświetlenie, monitoring, ciągi piesze i odwodnienie. Budowa obiektu kosztowała prawie milion siedemset tysięcy złotych. Po zajęciach lekcyjnych obiekt będzie też ogólnodostępny dla mieszkańców. W przygotowaniu są też inne inwestycje z budżetu obywatelskiego obecnie wykonywana jest dokumentacja dla budowy zadaszenia pneumatycznego na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 27.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution