101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Z wózka na szczyt. Niepełnosprawni pokonywali bariery

Data publikacji: 03.06.2017 20:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Osoby niepełnosprawne w Centrum Wspinaczkowym
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Osoby niepełnosprawne mogły spróbować swoich sił w Centrum Wspinaczkowym, które działa w budynku po byłym kinie Romantica w Kielcach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Salutem. Jak powiedział Jacek Słowak, prezes organizacji, jego zamysłem było wyciągnięcie niepełnosprawnych z czterech ścian i pokazanie im, że z niepełnosprawnością można żyć aktywnie.

- Dla nich jest to oczywiście większe wyzwanie niż dla osób pełnosprawnych, ale dają radę. Podjeżdżają na wózku inwalidzkim do ścianki, schodzą o własnych siłach na materac. Tu instruktor zapina im uprząż i tylko przy pomocy siły rąk wspinają się - wyjaśnia Jacek Słowak.

Z zajęć skorzystała, m.in., Iwona Cedzyna, która w wyniku wypadku jeździ na wózku inwalidzkim.

- Przychodząc do centrum stwierdziłam, że najpierw zadziałałam, a potem dopiero pomyślałam. Ścianka wydawała mi się bardzo wysoka i obawiałam się, że nie dam rady wspiąć się na samą górę, ale udało się. Trzeba pamiętać, że osoby niepełnosprawne mają niesamowitą chęć pokonywania barier. Jak też ją mam - dodała Iwona Cedzyna.

Następnym wyzwaniem dla osób niepełnosprawnych, którzy działają w Stowarzyszeniu Salutem, będzie wyjazd na spływ kajakowy do Gruzji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution