101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przy ŚCO za darmo nie zaparkujesz

Data publikacji: 06.06.2017 15:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
10.11.2016 Kielce. Parking. Samochody przed ŚCO.

10.11.2016 Kielce. Parking. Samochody przed ŚCO.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od października, parking przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii będzie płatny. Dyrekcja lecznicy podpisała umowę na montaż urządzeń pobierających opłaty i wykonanie drobnych przeróbek budowlanych i instalacyjnych. Jak informuje Wojciech Cedro, zastępca dyrektora ds. techniczno – eksploatacyjnych w ŚCO, wprowadzenie opłat jest koniecznością. Rozwiązanie pozwoli na uporządkowanie patowej sytuacji na parkingu szpitala.

- Przewidujemy utworzenie 900 miejsc postojowych. Ruch ma być puszczony od ulicy Artwińskiego, a do głównego wejścia ma to być droga jednokierunkowa. Natomiast od wejścia w stronę ulicy Bernardyńskiej ruch ma się odbywać w dwóch kierunkach – wyjaśnia Wojciech Cedro. Jak dodaje, część miejsc parkingowych jest wykorzystywana przez pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, a parking przy ŚCO ma służyć przede wszystkim pacjentom tej placówki, których dziennie przyjeżdża tu ponad tysiąc.

- Przewidujemy pięć szlabanów i pięć automatów z możliwością zakupu biletu parkingowego. Pomagać będą również parkingowi. Na razie jeszcze nie ustaliliśmy, jaka będzie wysokość opłat.

Za parkowanie trzeba płacić m.in. przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, Szpitalu w Czerwonej Górze i w Końskich. Natomiast za miejsce postojowe nie muszą uiszczać opłat m.in. pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, Szpitala Kieleckiego oraz lecznicy w Jędrzejowie.

Czy pacjenci i odwiedzający chorych powinni płacić za parkowanie przy szpitalach? O tym będziemy rozmawiać w Punktach Widzenia. Początek audycji o 16.30. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution