101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radio Kielce zbiera złote monety

Data publikacji: 06.06.2017 16:21
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Radio Kielce zbiera złote monety
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Radio Kielce włączyło się w akcję Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Gorączka złota”. Jej celem jest pomoc przy organizacji letniego wypoczynku dla tych dzieci, które z przyczyn finansowych nie mają szans na wakacyjny wyjazd.

11 kilogramów jedno-, dwu- i pięciogroszowych monet zostało przekazane ostrowieckiemu oddziałowi PCK-u.

Żółte pojemniki na pieniądze były ustawione w szkołach, sklepach oraz jednostkach podległych Urzędowi Miasta i Starostwu. My zbieraliśmy w siedzibie Radia w Kielcach. Akcja na rzecz dzieci prowadzona była w tym roku pierwszy raz na tak szeroką skalę. Efekt zbiórki przerósł oczekiwania organizatorów. Jak podkreśla Beata Barska - Jagiełło z ostrowieckiego PCK-u to znak, że społeczeństwo chętnie i aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym, a forma zbiórki zachęca każdego zainteresowanego.

Dochód zostanie przeznaczony na organizację dożywiania i letniego wypoczynku dzieci spędzających wakacje w mieście. Teraz przed organizatorami najtrudniejsze zadanie -  segregacja zebranych środków. Pracownicy ręcznie dzielą i liczą monety. Muszą to zrobić do 12 czerwca, wtedy w ostrowieckim Parku Miejskim odbędzie się Zlot Poszukiwaczy Złota, zostaną wówczas ogłoszone wyniki zbiórki, a najwytrwalsi poszukiwacze nagrodzeni.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution