101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szkoła w Piekoszowie - 100 lat tradycji nauczania

Data publikacji: 07.06.2017 13:40
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jubileusz Szkoły w Piekoszowie
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Jubileusz stulecia istnienia świętuje Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Piekoszowie. Dziś odsłonięto tablicę pamiątkową.

Dyrektor placówki Ewa Wydra informuje, że placówka powstała jeszcze w trakcie pierwszej wojny światowej. Początkowo nie miała swojej siedziby, uczono  w domach gospodarzy oraz na terenie poczty. Do obecnego budynku przeprowadzono się dopiero w 1988 roku i od tego momentu placówka powoli się rozrastała - mówi Ewa Wydra.

W szkole można obejrzeć m.in. archiwalne dzienniki i notatki. W placówce kształcili się przyszli naukowcy, księża jeżdżący na misje i politycy.

Jednym z absolwentów jest Stanisław Kotwica, przewodniczący Rady Gminy Piekoszów. Jak stwierdził - pamięta wszystkich nauczycieli. Może ich wymienić z nazwiska i imienia. Gdy człowiek jest młody to narzeka, że nauczyciel jest niedobry i wymagający, ale z perspektywy czasu odbieramy to inaczej. Po upływie lat mamy dystans i szacunek do tego wszystkiego, co wydarzyło się w tej szkole powiedział Stanisław Kotwica.

W trakcie uroczystości zwiedzający mogli oglądać wystawy upamiętniające byłych nauczycieli oraz dyrektorów placówki. W Szkole Podstawowej kształci się obecnie 360 uczniów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution