101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Podsumowano "Pola Nadziei". Wielkie wyróżnienie dla Radia Kielce [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 08.06.2017 16:10 / Data aktualizacji: 08.06.2017 17:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
08.06.2017 Kielce. Gala Pola Nadziei. 08.06.2017 Kielce. Gala Pola Nadziei. Wyróżnienie Anioł z Żonkilem dla Małgorzaty Masłowskiej z Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku i Janusza Knapa prezesa Radia Kielce.

08.06.2017 Kielce. Gala "Pola Nadziei". 08.06.2017 Kielce. Gala "Pola Nadziei". Wyróżnienie Anioł z Żonkilem dla Małgorzaty Masłowskiej z Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku i Janusza Knapa, prezesa Radia Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

52 tysiące złotych zebrano w województwie świętokrzyskim podczas siódmej edycji kampanii „Pola Nadziei”. Udało się też kupić, warty ponad 150 tysięcy złotych, ambulans dla hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Uroczysta Gala odbyła się w Domu Środowisk Twórczych.

Jak podkreśla ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, głównym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych.

- Drastycznie wzrasta liczba osób, które chorują na nowotwory, a co się z tym wiąże, także zapotrzebowanie na taką opiekę. Dlatego potrzebna jest też nasza świadomość byśmy wspierali hospicjum oraz byśmy tych ludzi otaczali należyta troską – dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Kampania rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Wówczas w kliku miejscach na terenie Kielc posadzono żółte żonkile, symbol nadziei. Podczas akcji nie brakowało także ulicznych kwest, czy festynów. Kielecka Caritas zorganizowała także zbiórkę używanych telefonów komórkowych. Jak podkreśla Andżelika Steciak, współkoordynator kampanii, tegoroczne „Pola Nadziei” były wyjątkowe.

- Udało nam się m.in. dzięki wsparciu Janusza Knapa, prezesa Radia Kielce zorganizować Bożonarodzeniową akcję „Choinka pod choinkę”, z której zebrane pieniądze przeznaczone zostały właśnie na zakup ambulansu do przewozu pacjentów hospicyjnych – przypomniała Andżelika Steciak.

W swoim wystąpieniu prezes Radia Kielce podziękował kieleckiej Caritas, słuchaczom Radia Kielce, posłowi Krzysztofowi Lipcowi i przewodniczącemu kieleckiej Rady Miasta Dariuszowi Kozakowi, bez których akcja zakupu ambulansu nie doszła by do skutku. Poseł Lipiec i przewodniczący Rady Miasta skutecznie zabiegali o fundusze w fundacji PGE.

Wkład w zakup ambulansu miał także Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, który w naszej rozgłośni nagrał autorską pastorałkę i dochód ze 100 egzemplarzy wydanej przez siebie płyty przekazał właśnie na ten cel.

- Zawsze podkreślam, że dopóki będziemy mieli w Kielcach hospicjum, dopóki będą ludzie, którzy chcą tam służyć, dopóki będą wolontariusze, dopóty nasza cywilizacja będzie miała jeszcze sens - stwierdził Krzysztof Słoń.

Od czterech lat wolontariuszką podczas kampanii jest Anita Prus z Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku.

- Włączyłam się w zbiórkę żywności, przygotowałam też pracę plastyczną na konkurs ogłoszony przez kielecką Caritas, byliśmy także w hospicjum, gdzie zorganizowaliśmy koncert dla podopiecznych tej placówki. Ta praca nauczyła mnie tego, że każdy człowiek jest równy i że należy pomagać innym - dodała Anita Prus.

Podczas gali wyróżnienia „Anioł z żonkilem” za szczególne zaangażowanie w kampanię otrzymała Małgorzata Masłowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku. Wyróżnienie otrzymała także nasza rozgłośnia za pomoc w zbiórce funduszy na zakup karetki.

W ubiegłym roku w stacjonarnym hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty na kieleckim osiedlu Czarnów przebywało około 250 chorych, natomiast w hospicjum domowym około 200.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Biskup poświęcił ambulans dla hospicjum

"Choinka pod choinkę" sukcesem. Są pieniądze na karetkę

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution