101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Ostrowcu odbył się Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: 09.06.2017 07:57
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Sport
Komentarze


Fot.

60 kolarzy z regionu wzięło udział w Świętokrzyskim Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zmagania odbywały się na stadionie KSZO na dystansie 500 metrów na rowerach trójkołowych, kilometra i pięciu kilometrów w jeździe indywidualnej.

Odbył się także pięciokilometrowy wyścig szosowy. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci 10 drużyn z: Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Jędrzejowa, Sandomierza, Jałowęs i Niemienic.

Jak informuje Remigiusz Woźniak, przewodniczący komitetu organizacyjnego, w zawodach udział brali sportowcy, którzy trenują i odnoszą sukcesy w Polsce, jak i poza jej granicami. Dodaje, że zawody sportowe tego typu nie wiążą się jedynie z duchem rywalizacji. Podczas takich spotkań podopieczni nawiązują przyjaźnie, które trwają długie lata.

Pierwszy raz w zawodach kolarskich udział brali Łukasz Karbowniczak i Łukasz Pasternak z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obaj mówią, że sport jest dla nich bardzo ważny,  jest pasją, która motywuje do działania.

Jednym z gości mityngu był wicemistrz olimpijski w kolarstwie, Andrzej Sypytkowski.

- Jestem zadowolony, że są ludzie, którzy pomagają niepełnosprawnej młodzieży w realizowaniu się w tej dyscyplinie sportu - powiedział reporterce Radia Kielce.

Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz pierwszy. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution